Juuru käsitöötuba
 

Mõte Juuru Gümnaasiumi kodunduse klassis midagi teha sündis Atla laadal juulis 2009.
Rühm ilutegijaid vestles ja vestles kuni jõuti otsusele: „Hakkame sügisel midagi tegema!" Rääkisin plaanist ka tollase kooli direktorile Hannes Valdile, kes mõttest kohe kinni hakkas ja igati püüdis aidata, et ilus ruum ühistes huvides kasutust leiaks.

Nii saidki alguse MTÜ Atla Rahvaseltsi huvitava tegevuse päevad. Alustasime arglikult, üks kord kuus. Kudusime Juuru naise rahvariide vööd, sest selle järgi oli nõudmine. Kuulsin sosinaid, et võiks tegutsema hakata kaks korda kuus. Oli üsna meeldiv ja kindel tunne!

Kõik osavõtjad ei soovinud vööd kududa. Hilja pakkus neile välja rahvuslike paelte, nööride ja vööde punumise. Tuli Signe oma suure õmblustööde kotiga, mis meid sõnatuks lõi! Nii mõnelgi kuul oleme kokku saanud juba kolm korda. Meil oli väga töine ja mõnus õhkkond! E. Vilde nim. Juuru Gümnaasiumi kodunduse klass täitus sigina-saginaga, nii et suur ruum kipub vahel kitsaks jääma.

Nii sündis Juuru Käsitöötuba, kus käib „suuri tüdrukuid" ja „suuri poisse" Juuru valla küladest, Kaiu ja Kehtna vallast, isegi pealinnast. Aitäh teile, „suured tüdrukud", teie nobedate näppudeta poleks midagi ilusat näidata.

NB! Hea lugeja, kui Sul seisavad kangasteljed, mis leiaks kena koha Juuru Käsitöötoas, palun, anna teada!

 

Asta Ahlberg
ahlberg.asta@gmail.com